Oscar Caín has logged 13 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry