• Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★½

  • Buy Me a Gun

    ★★★

  • The Kindness of Strangers

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Joyeux Noel

    ★★★½

  • Dance of the Forty One

    ★★★

  • The Innocent

    ★★★★

  • M. Butterfly

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • A Hard Day

    ★★★½