• Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Heroes: Silence and Rock & Roll

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • You've Got This

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • New Order

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Greenland

    ★½

  • Peninsula

    ★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • #Alive

    ★★½

  • The Search

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Wind in the Trees

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • La felicidad en la que vivo

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★½

  • Cuties

    ★½

  • Alex Fernández: The Best Comedian in the World

    ★★★

  • Lost ID

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Zona Rosa

  • Klaus

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Cindy La Regia

    ★★★½

  • The Brave Ones

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Los Tigres del Norte at Folsom Prison

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½