• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Bobo the Monkey

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Hand

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Puparia

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • OPAL

  • Canvas

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Console Wars

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • New Order

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Coming Out