• Don't Blame Karma!

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Hustle

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Reasonable Doubt: A Tale of Two Kidnappings

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Impossible Things

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Three Songs for Benazir

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Audible

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • A Cop Movie

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½