Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Pearl

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • No Exit

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Thelma

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Princess Cyd

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★