Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Dead Ringers

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Clock

    ★★

  • Murder Mystery 2

    ★★½

  • 80 for Brady

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • Shortcomings

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • You People

  • Babylon

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Fransgiving

  • Disenchanted

    ★★★

  • Strange World

    ★★★½

  • Suzume

    ★★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • The School for Good and Evil

    ★★★½

  • Black Adam

    ★★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bros

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Devil in Ohio

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • They/Them

    ½

  • Foreign Uncle

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Umma

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Inventing Anna

  • Badhaai Do

    ★★★★★

  • The 355

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Hawkeye

  • Psych 3: This Is Gus

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½