Sort by

daniela has logged 148 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry