emily has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry