• Hustle

    ★★★★

  • Toscana

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Honeymoon With My Mother

    ★★★

  • Escape Room: La Pel·lícula

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Perfect Family

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Love Gets a Room

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Cube

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Veneciafrenia

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Outlaws

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Clickbait

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Land of the Sons

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • SAS: Red Notice

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Red Dot

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • Censor

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Alien Xmas

    ★★★½

  • Antonio Machado: los días azules

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Kandisha

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Coven

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½