Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Catch the Wind

Catch the Wind

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Girl Picture

Girl Picture

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
El crack

El crack

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Arkadin

Mr. Arkadin

1955
×
★★★½
Edit this entry  
18
#boza

#boza

×
★★★★
Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
31
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Advantages of Travelling by Train

Advantages of Travelling by Train

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Poupelle of Chimney Town

Poupelle of Chimney Town

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Labyrinth of Passion

Labyrinth of Passion

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Cat Mansion

Black Cat Mansion

1958
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mar Infinito

Mar Infinito

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Valley of the Dead

Valley of the Dead

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Edit this entry  
12
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
09
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Edit this entry