• Firestarter

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Swordsman

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Come True

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Slaxx

    ★★★★