RSS feed for Cameron

Cameron has watched 109 family films.

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • The BFG

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Frozen

    ½

  • Monsters University

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★

  • Rango

    ★★★★★

  • Despicable Me

    ★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Shrek Forever After

    ★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

    ★★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★

  • Up

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★

  • Marley & Me

    ★★★

  • A Matter of Loaf and Death

    ★★★★

  • Bolt

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★

  • Bee Movie

  • The Simpsons Movie

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★

  • Shrek the Third

    ★½

  • Happy Feet

    ★★★

  • Night at the Museum

    ★★★½

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★½

  • Cars

  • High School Musical

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Chicken Little

    ★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★½

  • Madagascar

    ★★½

  • The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

    ★★★

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • The Polar Express

    ★★

  • Shark Tale

    ★★

  • Shrek 2

    ★★★

  • Brother Bear

    ★★½

  • Spy Kids 3-D: Game Over

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • Scooby-Doo! and the Monster of Mexico

    ★★★★

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

    ★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Cats & Dogs

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★

  • Spy Kids

    ★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★½

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★

  • Chicken Run

    ★★★★

  • Stuart Little

    ★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★

  • Jack Frost

    ★★★

  • A Bug's Life

    ★★★

  • Scooby-Doo on Zombie Island

    ★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★½

  • Doctor Dolittle

    ★★★★

  • Flubber

    ★★★★

  • Jingle All the Way

    ★★★