RSS feed for Cameron

Cameron has watched 163 fantasy films.

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Leprechaun Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • The Head Hunter

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Border

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Phantasm: Ravager

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The BFG

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Krampus

    ★★★★

  • Baskın

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★½

  • Digging Up the Marrow

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★½

  • Horns

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★½

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★★★½

  • Rare Exports: A Christmas Tale

    ★★★★

  • Troll Hunter

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ½

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★★

  • Shrek Forever After

    ★½

  • Rubber

    ★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★

  • Avatar

    ★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★

  • Twilight

  • Hellboy II: The Golden Army

    ★★★½

  • Hancock

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

    ½

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★½

  • Shrek the Third

    ★½

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • Ghost Rider

  • Night at the Museum

    ★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe