• Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Her

  • Enemy

  • Dallas Buyers Club

  • Rush

  • Jodorowsky's Dune

  • Prisoners

  • Under the Skin

  • Jobs

    ★½

  • Snowpiercer

  • The Wolverine

    ★★½

  • Instructions Not Included

  • Grown Ups 2

    ½

  • The Lone Ranger

    ★½

  • Despicable Me 2

  • Man of Steel

  • The Purge

    ★½

  • The Hangover Part III

    ★★½

  • Inside Llewyn Davis

  • Fast & Furious 6

  • Iron Man 3

  • Scary Movie 5

    ½

  • Necktie

  • The Master: Back Beyond

  • Black Mirror: The Waldo Moment

    ★★★

  • Black Mirror: White Bear

  • Black Mirror: Be Right Back

  • Whiplash

  • Django Unchained

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ½

  • Paranormal Activity 4

  • Here Comes the Boom

    ★½

  • Argo

    ★★★½

  • Ride

  • Taken 2

  • Looper

  • Anna Karenina

    ★★★

  • Frances Ha

  • The Master

  • It's Such a Beautiful Day

  • The Dark Knight Rises

  • Maggie Simpson in The Longest Daycare

  • Ted

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★

  • The Amazing Spider-Man

  • That's My Boy

    ½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★½

  • Prometheus

  • Amour

    ★★★½

  • The Hunt

  • Men in Black 3

    ★★

  • The Avengers

  • American Reunion

  • The Hunger Games

  • Black Mirror: The Entire History of You

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

  • Black Mirror: The National Anthem

  • Ice Age: A Mammoth Christmas

    ★½

  • Small Fry

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • Happy Feet Two

    ★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ½

  • It's Such a Beautiful Day

  • Jack and Jill

    ½

  • Puss in Boots

    ★★

  • Paranormal Activity 3

    ★½

  • Shame

  • Black Mirror at the National Gallery

  • The Skin I Live In

    ★★★★