• Final Destination 5

    ★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★

  • The Smurfs

    ½

  • Captain America: The First Avenger

  • Black Mirror

  • Mr. Popper's Penguins

  • Hawaiian Vacation

  • The Hangover Part II

    ★★★

  • Drive

  • Melancholia

  • The Tree of Life

  • We Need to Talk About Kevin

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★½

  • The Colors of the Mountain

  • Thor

  • Fast Five

  • Source Code

  • The Turin Horse

    ★★★★½

  • Rango

  • Just Go with It

    ★★

  • A Separation

  • No Strings Attached

    ★★

  • The Tourist

    ★★

  • 127 Hours

  • Paranormal Activity 2

    ★★

  • The Social Network

  • Submarine

  • The King's Speech

  • Incendies

  • Black Swan

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • Despicable Me

  • Inception

  • Predators

    ★★

  • Grown Ups

    ½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ½

  • Toy Story 3

  • The Karate Kid

    ★★

  • Shrek Forever After

    ★★

  • Poetry

  • Iron Man 2

  • How to Train Your Dragon

  • Shutter Island

  • Blue Valentine

  • Sherlock Holmes

  • Avatar

  • The Blind Side

  • The Twilight Saga: New Moon

    ½

  • This Is It

  • Triangle

  • 2012

    ★½

  • Zombieland

  • Mr. Nobody

  • The Final Destination

    ★½

  • The Secret in Their Eyes

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

    ★★

  • The Hangover

  • The Proposal

  • Inglourious Basterds

  • Antichrist

  • Up

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★

  • Fast & Furious

    ★★

  • Watchmen

  • Paul Blart: Mall Cop

    ½

  • Goal! III: Taking On The World

    ½

  • Revolutionary Road

  • The Reader

  • The Curious Case of Benjamin Button

  • Doubt

    ★★★★

  • Twilight

    ½

  • Bolt