Sort by

liv 🦕 has logged 18 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Is All You Need?

Love Is All You Need?

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 33

The 33

2015
×
Edit this entry