• Squid Game

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★½

  • Little Evil

    ★★

  • The Emoji Movie

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Power Rangers

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Founder

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

    ★★★★★

  • The Walk

    ★★★½

  • Circle

    ★★★½

  • Project Almanac

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Earth to Echo

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Elysium

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★★½

  • The Hangover Part III

    ★★★½

  • Home Alone: The Holiday Heist

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Chronicle

    ★★★★★

  • Man on a Ledge

    ★★★★

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★★★

  • In Time

    ★★★★

  • 6 Days to Air: The Making of South Park

    ★★★★★

  • The Human Centipede 2 (Full Sequence)

    ½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • The Hangover Part II

    ★★★½

  • Attack the Block

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★★

  • Paul

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★