otisblurays has logged 38 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paul

Paul

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry