Sort by

🧶Cynthia has logged 610 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Salem's Lot

Salem's Lot

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Within

Within

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Watchers

Watchers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shout

The Shout

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Backtrack

Backtrack

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Splice

Splice

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmares in Red, White and Blue

Nightmares in Red, White and Blue

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Madhouse

Madhouse

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Skull

The Skull

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unholy

The Unholy

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry