Sort by

🧶Cynthia has logged 49 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prizzi's Honor

Prizzi's Honor

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tau

Tau

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack Goes Home

Jack Goes Home

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Sam Was Here

Sam Was Here

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Detention

Detention

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Demons

Demons

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Deadly Spawn

The Deadly Spawn

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lookout

The Lookout

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Them

Them

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tears of the Sun

Tears of the Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Faust: Love of the Damned

Faust: Love of the Damned

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gangster No. 1

Gangster No. 1

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bait

Bait

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry