Sort by

🧶Cynthia has logged 48 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Sell the Dead

I Sell the Dead

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Black Cat

The Black Cat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Severance

Severance

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hazing

The Hazing

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prisoner

Prisoner

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bhoot

Bhoot

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Shark

Jurassic Shark

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bug

Bug

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sator

Sator

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Breach

Breach

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bermuda Triangle

The Bermuda Triangle

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry