Sort by

🧶Cynthia has logged 240 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Wounds

Wounds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Down

Down

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Uncharted

Uncharted

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
See for Me

See for Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blacklight

Blacklight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Son

Son

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Uninvited

The Uninvited

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
20
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Changeover

The Changeover

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
From the Dark

From the Dark

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Night of Horror: Nightmare Radio

A Night of Horror: Nightmare Radio

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghosts of the Ozarks

Ghosts of the Ozarks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Virus

Virus

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Symptoms

Symptoms

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry