Sort by

Weather boy has logged 45 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Deadpool: No Good Deed

Deadpool: No Good Deed

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★½
Edit this entry  
26
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
½
Edit this entry  
25
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

2017
×
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sergeant Slaughter, My Big Brother

Sergeant Slaughter, My Big Brother

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Just Married

Just Married

2003
×
★★
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
17
I Am Michael

I Am Michael

2015
×
★★
Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
16
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Clean, Shaven

Clean, Shaven

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
To the Bone

To the Bone

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dear John

Dear John

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
03
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
6 Years

6 Years

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Operator

Operator

2015
×
★★★★
Edit this entry