George has logged 199 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Purge

The Purge

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doom

Doom

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
Exam

Exam

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
Read the review Edit this entry