• Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Halston

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Voyagers

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Fatale

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Christmas Crossfire

    ★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • The Comey Rule

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Grandma Dearest

    ★★½

  • Love, Guaranteed

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★

  • The Bay of Silence

    ★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★