RSS feed for Ovidiu

Ovidiu has logged 25 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Kedi

Kedi

2016
×
Edit this entry  
22
Radiance

Radiance

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Square

The Square

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Happy End

Happy End

2017
×
Edit this entry  
19
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Amant Double

Amant Double

2017
×
★★
Edit this entry  
17
The Summit

The Summit

2017
×
★½
Edit this entry  
16
BPM

BPM

2017
×
Edit this entry  
15
Redoubtable

Redoubtable

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★½
Edit this entry  
14
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
Loveless

Loveless

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Montparnasse Bienvenüe

Montparnasse Bienvenüe

2017
×
★½
Edit this entry  
13
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★½
Edit this entry  
10
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★
Edit this entry  
05
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★
Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry