RSS feed for Ovidiu

Ovidiu has logged 14 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
October November

October November

2013
×
★★
Edit this entry  
26
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Edit this entry  
25
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★
Edit this entry  
24
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★½
Edit this entry  
10
Doubt

Doubt

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Edit this entry