RSS feed for Ovidiu

Ovidiu has logged 13 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
Edit this entry  
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Roxanne, Roxanne

Roxanne, Roxanne

2017
×
Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★
Edit this entry  
24
West

West

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★½
Edit this entry  
16
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Edit this entry