RSS feed for Ovidiu

Ovidiu has logged 16 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wall

The Wall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Interiors

Interiors

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
Paisan

Paisan

1946
×
★★
Edit this entry  
25
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Fidelity

Fidelity

2000
×
Edit this entry  
23
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★
Edit this entry  
19
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★
Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★½
Edit this entry  
15
Newness

Newness

2017
×
Edit this entry  
06
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★
Edit this entry  
05
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★½
Edit this entry  
05
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Return

Return

2011
×
★★
Edit this entry