RSS feed for Ovidiu

Ovidiu has logged 17 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Finding Sofia

Finding Sofia

2016
×
★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Dark River

Dark River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ouroboros

Ouroboros

2017
×
Edit this entry  
26
Bickels [Socialism]

Bickels [Socialism]

2016
×
Edit this entry  
21
I Won't Come Back

I Won't Come Back

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Aurora

Aurora

2010
×
★★
Edit this entry  
16
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★½
Edit this entry  
14
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
An Unforgettable Summer

An Unforgettable Summer

1994
×
★★½
Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★
Edit this entry  
09
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
Euphoria

Euphoria

2017
×
★½
Edit this entry  
05
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Edit this entry