RSS feed for Ovidiu

Ovidiu has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

2018
×
Edit this entry  
18
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Audition

Audition

1999
×
Edit this entry  
07
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★
Edit this entry  
06
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★½
Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

1994
×
★★½
Edit this entry  
04
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
Edit this entry  
03
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Party

The Party

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Normal Life

Normal Life

1996
×
★★
Edit this entry  
01
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry