RSS feed for Ovidiu
  • The Marriage

    ★½

  • Katalin Varga

    ★★

  • Rojo

    ★★★

  • A Useful Life

  • Stockholm

  • Walk on the Wild Side

    ★★

  • Afterimage

    ★★

  • Merci pour le chocolat

  • Driveways

    ★★½

  • Birds of Passage

    ★★★½

  • American Psycho

    ★½

  • Love

    ★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★½

  • Shutter Island

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Husbands

    ½

  • Perfect Sense

    ★★★