RSS feed for ourboldhero

ourboldhero has logged 59 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wave

The Wave

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wheelman

Wheelman

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: Last Christmas

Doctor Who: Last Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Snowmen

Doctor Who: The Snowmen

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superfights

Superfights

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: The Return Of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return Of Doctor Mysterio

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mystic River

Mystic River

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
From a House on Willow Street

From a House on Willow Street

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bokeh

Bokeh

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escanaba in da Moonlight

Escanaba in da Moonlight

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
American Fable

American Fable

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Shadows

Night Shadows

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Summer Rental

Summer Rental

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry