Sort by

sloane has logged 249 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
May December

May December

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Smell of Money

The Smell of Money

2022
×
Edit this entry  
09
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Savageland

Savageland

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Influencer

Influencer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
May

May

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry