Sort by

sloane has logged 21 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
29
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing Room

The Killing Room

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Edit this entry  
14
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry