Sort by

chris 💫 has logged 28 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Le Jour se lève

Le Jour se lève

1939
×
★★★½
Edit this entry  
26
Three Quarters

Three Quarters

2015
×
Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantômas: Juve Against Fantômas

Fantômas: Juve Against Fantômas

1913
×
★★★
Edit this entry  
24
The Crime of Monsieur Lange

The Crime of Monsieur Lange

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Read prior review Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Entr'acte

Entr'acte

1924
×
Read the review Edit this entry  
05
The Curse of Quon Gwon: When the Far East Mingles with the West

The Curse of Quon Gwon: When the Far East Mingles with the West

1917
×
Read the review Edit this entry  
05
Fantômas: Juve Against Fantômas

Fantômas: Juve Against Fantômas

1913
×
Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
01
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry