Sort by

Vern has logged 20 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear Christmas

Dear Christmas

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Below Utopia

Below Utopia

1997
×
Read the review Edit this entry  
25
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saint

Saint

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mimic: Sentinel

Mimic: Sentinel

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Growing Up with I Spit on Your Grave

Growing Up with I Spit on Your Grave

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mimic 2

Mimic 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
You Got Served

You Got Served

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fall Guy: The John Stewart Story

Fall Guy: The John Stewart Story

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
ChromeSkull: Laid to Rest 2

ChromeSkull: Laid to Rest 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry