Sort by

Lou (rhymes with wow!) has logged 45 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Radioactive Dreams

Radioactive Dreams

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Women Without Innocence

Women Without Innocence

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Desert Passion

Desert Passion

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Car Crash

Car Crash

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love Letters of a Portuguese Nun

Love Letters of a Portuguese Nun

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Galaxis

Galaxis

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Exterminators of the Year 3000

Exterminators of the Year 3000

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Juliette

Juliette

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Night Strangler

The Night Strangler

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Special Silencers

Special Silencers

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
After School

After School

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beasties

Beasties

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Survivor

Survivor

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Condor

Condor

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dr. Alien

Dr. Alien

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spitfire

Spitfire

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Them!

Them!

1954
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Violent Blood Bath

Violent Blood Bath

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghoul School

Ghoul School

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love and Death in the Garden of the Gods

Love and Death in the Garden of the Gods

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tintorera: Killer Shark

Tintorera: Killer Shark

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carnosaur

Carnosaur

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A.D. Police Files

A.D. Police Files

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Francesca

Francesca

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Edit this entry  
03
Phantom Raiders

Phantom Raiders

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Side

Wild Side

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hard to Die

Hard to Die

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Haze

Haze

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
Midnight Party

Midnight Party

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry