Lou (rhymes with wow!) has logged 55 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Girl from Rio

The Girl from Rio

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Warning to the Curious

A Warning to the Curious

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Invasion of the Saucer-Men

Invasion of the Saucer-Men

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Convent of Sinners

Convent of Sinners

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Caller

The Caller

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Conquest

Conquest

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Great Treasure Hunt

Great Treasure Hunt

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hell Penitentiary

Hell Penitentiary

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thunder Run

Thunder Run

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sword

The Sword

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bizarre

Bizarre

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Camino solitario

Camino solitario

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Loft

Loft

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Boobs Buster

Big Boobs Buster

1990
×
Read the review Edit this entry  
18
The Bamboo House of Dolls

The Bamboo House of Dolls

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien Warrior

Alien Warrior

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ninja, Demon's Massacre

Ninja, Demon's Massacre

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diamonds of Kilimandjaro

Diamonds of Kilimandjaro

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sartana the Gravedigger

Sartana the Gravedigger

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Devil Girl from Mars

Devil Girl from Mars

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Holy Flame of the Martial World

Holy Flame of the Martial World

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Brain from Planet Arous

The Brain from Planet Arous

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sinner: The Secret Diary of a Nymphomaniac

Sinner: The Secret Diary of a Nymphomaniac

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blades

Blades

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Cannibal Mercenary

Cannibal Mercenary

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Sarah Hardy

The Haunting of Sarah Hardy

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oriana

Oriana

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweet Sugar

Sweet Sugar

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
New Crime City

New Crime City

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Il solco di pesca

Il solco di pesca

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Versus

Versus

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Invader

Invader

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ganjasaurus Rex

Ganjasaurus Rex

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
SS Girls

SS Girls

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Unholy Rollers

The Unholy Rollers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Force

Death Force

1978
×
★★★
Edit this entry  
05
Killing Auntie

Killing Auntie

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Most Terrible Time in My Life

The Most Terrible Time in My Life

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
Read the review Edit this entry  
04
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Deadly Silver Spear

The Deadly Silver Spear

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prison Girls

Prison Girls

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gold Raiders

Gold Raiders

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Certain Fury

Certain Fury

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry