Sort by

Lou (rhymes with wow!) has logged 47 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pedicab Driver

Pedicab Driver

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Wonder Child

Kung Fu Wonder Child

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Ghost Snatchers

The Ghost Snatchers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Witchery

Witchery

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Deadly Force

Deadly Force

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Red Panther

The Red Panther

1983
×
★★½
Edit this entry  
23
Lorna, the Exorcist

Lorna, the Exorcist

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Angel Guts: Red Porno

Angel Guts: Red Porno

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Piranha

Piranha

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Egon Schiele: Excess and Punishment

Egon Schiele: Excess and Punishment

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eugenie

Eugenie

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Splatter: Naked Blood

Splatter: Naked Blood

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Plot of Fear

Plot of Fear

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Contamination

Contamination

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beast and the Magic Sword

The Beast and the Magic Sword

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Day of the Cobra

Day of the Cobra

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sister Emanuelle

Sister Emanuelle

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Speed Cross

Speed Cross

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Perfume of the Lady in Black

The Perfume of the Lady in Black

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cave of the Sharks

Cave of the Sharks

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
9 Deaths of the Ninja

9 Deaths of the Ninja

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Vampire in Venice

Vampire in Venice

1988
×
★★★
Edit this entry  
07
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pool Party Massacre

Pool Party Massacre

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
T&A Time Travelers

T&A Time Travelers

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kiss of Death

The Kiss of Death

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Aftermath

The Aftermath

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightbeast

Nightbeast

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry