Lou (rhymes with wow!) has logged 66 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Patrick Still Lives!

Patrick Still Lives!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Crush

The Crush

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
2010

2010

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mad Love

Mad Love

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Sexual Perversions of a Married Woman

Sexual Perversions of a Married Woman

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Warriors of the Year 2072

Warriors of the Year 2072

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kleinhoff Hotel

Kleinhoff Hotel

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Debbie Does Damnation

Debbie Does Damnation

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paprika

Paprika

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Weasels Rip My Flesh

Weasels Rip My Flesh

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Holy Flame of the Martial World

Holy Flame of the Martial World

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Moment of Romance II

A Moment of Romance II

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paprika

Paprika

1991
×
Read prior review Edit this entry  
20
Love Camp

Love Camp

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Revenge of the Living Dead Girls

The Revenge of the Living Dead Girls

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Slave Contract

Slave Contract

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mermaid Legend

Mermaid Legend

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Matador

Matador

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Girl Walking

Dead Girl Walking

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Centipede Horror

Centipede Horror

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Stop My Crazy Love for You

Don't Stop My Crazy Love for You

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nomad

Nomad

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Magic 2

Black Magic 2

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Basket Case 3

Basket Case 3

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Men from the Gutter

Men from the Gutter

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Images

Images

1972
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bacchanale

Bacchanale

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Organized Crime & Triad Bureau

Organized Crime & Triad Bureau

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry