RSS feed for Luke

Luke has logged 10 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Car

The Car

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Orca: The Killer Whale

Orca: The Killer Whale

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★
Edit this entry  
02
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Edit this entry