• Wicked

  • Nope

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Prehistoric Planet

  • Men

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • The House

    ★★★½

  • Hilda and the Mountain King

  • Ciao Alberto

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★½

  • Lady Sapiens

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Twenty Something

  • Nylons

  • Free Guy

    ★½

  • Vivo

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Throat Notes

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • OPAL

  • Canvas

  • Cadaver

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Driving While Black: Race, Space and Mobility in America

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Muse: Simulation Theory

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Box Assassin

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

  • If Anything Happens I Love You

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Trolls World Tour