Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hilda and the Mountain King

Hilda and the Mountain King

2021
×
Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sesame Street: Elmo's World: The Street We Live On!

Sesame Street: Elmo's World: The Street We Live On!

2004
×
Edit this entry  
17
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dark Places

Dark Places

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

2015
×
Edit this entry  
26
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prehistoric Planet

Prehistoric Planet

2022
×
Edit this entry  
08
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Swimming with Men

Swimming with Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Matt Shepard Is a Friend of Mine

Matt Shepard Is a Friend of Mine

2014
×
Edit this entry  
17
Proof

Proof

2005
×
Read the review Edit this entry  
16
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Hot Riding Hood

Red Hot Riding Hood

1943
×
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Circus Drawings

Circus Drawings

2010
×
Edit this entry  
03
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
Edit this entry  
04
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Line Goes Up: The Problem With NFTs

Line Goes Up: The Problem With NFTs

2022
×
Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Elmo in Grouchland

The Adventures of Elmo in Grouchland

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Muppets: Flowers on the Wall

The Muppets: Flowers on the Wall

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry