Sort by

Overly Honest has logged 42 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rosemary & Sage Race Against Thyme

Rosemary & Sage Race Against Thyme

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dona Flor and Her Two Husbands

Dona Flor and Her Two Husbands

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jesus Kid

Jesus Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alex's War

Alex's War

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Deer King

The Deer King

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hypochondriac

Hypochondriac

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Moderator

The Moderator

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Drive-in

Back to the Drive-in

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Tree

My Tree

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alma's Rainbow

Alma's Rainbow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Facing Nolan

Facing Nolan

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All the Lord's Men

All the Lord's Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
That Was a Serious Party

That Was a Serious Party

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Enormity of Life

The Enormity of Life

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rose Maker

The Rose Maker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rehab Cabin

Rehab Cabin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Day the Music Died: The Story of Don McLean's

The Day the Music Died: The Story of Don McLean's "American Pie"

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
He's Watching

He's Watching

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Skies of Lebanon

Skies of Lebanon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Is GWAR

This Is GWAR

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Queen of Glory

Queen of Glory

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Costa Brava, Lebanon

Costa Brava, Lebanon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murina

Murina

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anonymous Club

Anonymous Club

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
18½

18½

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Image of Victory

Image of Victory

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moon, 66 Questions

Moon, 66 Questions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Summoned

The Summoned

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Road to Galena

The Road to Galena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Werewolves

American Werewolves

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sniper: The White Raven

Sniper: The White Raven

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry