Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
30
Winnebago Man

Winnebago Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★½
Edit this entry  
15
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fool's Paradise

Fool's Paradise

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Sisu

Sisu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Arest

Arest

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Men of Deeds

Men of Deeds

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You People

You People

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry