RSS feed for Shawn

Shawn has logged 129 entries for films released in 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Joy

Joy

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sisters

Sisters

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love

Love

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jem and the Holograms

Jem and the Holograms

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Pan

Pan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hell & Back

Hell & Back

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everest

Everest

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Perfect Guy

The Perfect Guy

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry