Sort by

Oliver has logged 49 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wrestling Isn't Wrestling

Wrestling Isn't Wrestling

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Somali and the Forest Spirit

Somali and the Forest Spirit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Offering

Offering

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
TMNT

TMNT

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Windows

Windows

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Windows

Windows

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Windows

Windows

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everyday

Everyday

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Siberia

Siberia

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
A Plastic Ocean

A Plastic Ocean

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bright

Bright

×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Smash Brothers

The Smash Brothers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Ordinary Hero: The SuperDeafy Movie

No Ordinary Hero: The SuperDeafy Movie

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry