• Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The House

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Hypnotic

    ½

  • Photocopier

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Firebird

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Wish You

    ½

  • The Call

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • A Perfect Enemy

    ★★★

  • Run

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Given

    ★★★½

  • #Alive

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Mulan

  • Young Hunter

  • his

    ★★★★★

  • My Spy

    ★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Outcast Rockstar

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Radioactive

    ★½

  • Joker

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Christmas Made to Order

  • Creed II

    ★★★★

  • Loyal Citizens of Pyongyang in Seoul

    ★★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★½

  • Apostle

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★½